Czy blogowanie przeszło do lamusa?

cze 30, 2019 przez

Czy blogowanie przeszło do lamusa?

W dobie wszechobecnego facebook a i coraz bardziej popularnego instagram a, wydawać by się mogło, że blogowanie swój złoty czas ma już za sobą. W ogólnym pośpiechu ludzie przestają mieć czas i ochotę na czytanie długich tekstów. Jako czytelnicy robimy się wygodni- wolimy oglądać, słuchać a dopiero na końcu czytać. I wydawać by się mogło, że przez to właśnie blogi odchodzą powoli w zapomnienie.

Technologia i social media

Tylko w 2018 roku ponad 80% aktywnie blogujących osób równolegle prowadzi również konta w social media, a 20% zamknęło swoje blogi na rzecz kont na instagramie i facebooku. Zatem logowanie w formie jaką znamy, przestaje być popularne. Ważniejsze są ilości serduszek i like pod postami. Krótkie przekazy lepiej się sprzedają. W szarej prozie życia, gdzie w internecie i szeroko pojętych social media szukamy rozrywki, blogi z długą, nudną treścią nie poradzą sobie. Bardzo popularne jest również zachowanie typu kup like, kup folowersów czy obserwujących. Choć nie jest to zgodne z polityką serwisów, jest jednak praktykowane.

 

Blogi nie znikną całkowicie. Będą jednak musiały dostosować się do zmieniających czasów. Ludzie będą czytać tylko interesujące ich treści, a co za tym idzie, blogi o niczym umrą śmiercią naturalną. Dużą popularnością będą się jednak cieszyły blogi specjalistyczne, pisane przez osoby z charyzmatyczną osobowością i pomysłem na swoje miejsce w sieci. I tacy blogerzy zdobędą popularność porównywalną z instagramem czy facebookiem.