Jak postarzyć meble?

lut 12, 2020 przez

Jak postarzyć meble?

Postarzane meble to ostatnio dość mocno zauważalny trend, który z chwili na chwilę zdobywa coraz większe rzesze fanów. Jego pojawienie się jest związane z jednej strony z modą na styl retro i styl industrialny, z drugiej zaś z ruchami ekologicznymi i promowaniem długowiecznego użytkowania jednego rodzaju mebli. Z tego właśnie powodu, warto dowiedzieć się jak postarzyć meble, dlaczego ten zabieg jest opłacalny i do jakiego stylu takie elementy pasują najbardziej.

Wiele inspiracyjnych pomysłów dotyczących umeblowania oraz całkowitej zmiany charakteru każdego wnętrza znajdziesz tutaj: https://www.meble.pl/poradnik/remont/. W tym tekście zajemiemy się jednak kwestią postarzanych mebli oraz dopasowaniem ich do aktualnie panujących trendów. Być może niewielkim nakładem sił oraz niewielkim nakładem finansowym będziesz w stanie sprawić sobie całkiem nową, zupełnie odmienioną i elegancką przestrzeń. Sprawdź jak postarzyć meble już dziś.

Dlaczego warto postarzać meble?

Stare meble mają w sobie wiele uroku i czaru. Oprócz tego, że są bardzo oryginalne, to naprawdę potrafią złapać za serce. Dodatkowo, w obecnych czasach uznawane są za bardzo eleganckie, a ich ceny często sięgają zawrotnych wysokości. Postarzane meble to sposób na niepowtarzalne, stylowe wnętrze na każdą kieszeń.

Sposoby na postarzanie

Technik oraz sposobów na postarzenie mebli jest kilka. Ich dobór uzależniony jest od rodzaju meble oraz tego, jaki efekt masz zamiar uzyskać. Warto jednak mieć na uwagę, że materiałem, który jest najbardziej podatny na tego rodzaju zabiegi jest drewni. Do najpopularniejszych metod postarzania można zaliczyć: piaskowanie, szczotkowanie, bielenie, przyczernianie oraz patynowanie. Najłatwiejsze z nich to bielenie – zarezerwowane bardziej dla drewna oraz patynowanie- idealne dla metalu.

Stare meble – w jakim stylu?

Postarzane meble idealnie dopasują się oczywiście do stylu retro. Paradoksalnie całkiem często można spotkać je w stylu nowoczesnym oraz oczywiście industrialnym, w którym szybko stają się hitem.

Podobne