Jak wybrać nazwę domeny za darmo

maj 30, 2022 przez

Jak wybrać nazwę domeny za darmo

Nazwy domen są bardzo ważne dla witryny internetowej, ponieważ jest to jedyny sposób identyfikacji witryny i można go używać do celów marketingowych. Powodem jest to, że jest to pierwsza rzecz, jaką zobaczy użytkownik, gdy wpisze adres URL Twojej strony.

W tym artykule omówię znaczenie nazwy domeny i niektóre z najlepszych wskazówek dotyczących wyboru nazwy domeny.

Korzyści z wyboru nazwy domeny za darmo

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nazwy domeny, lepiej zdecydować się na darmową nazwę domeny. Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś wybrać bezpłatną nazwę domeny dla swojej witryny.

1. Możesz zaoszczędzić pieniądze

Istnieje ogromna różnica między cenami rejestracji nazwy domeny i hostingu. Jeśli planujesz zakup nazwy domeny, to będzie Cię kosztować 30-100 zł rocznie za rejestrację pożądanej domeny. Z drugiej strony, jeśli masz wolną nazwę domeny, a następnie można go używać do swojej witryny za darmo.

2. Nazwa domeny będzie SEO friendly

SEO jest najważniejszym czynnikiem decydującym o sukcesie strony internetowej. Jeśli kupisz nazwę domeny, trudno będzie Ci zmienić nazwę domeny po zakupie. Ale jeśli zdecydujesz się na bezpłatną nazwę domeny, to można go zmienić, jak na swoje potrzeby.

3. Możesz kupić nową nazwę domeny, jeśli nie jest ona dostępna

Nazwa domeny, którą zamierzasz kupić, pozostanie w tej samej lokalizacji przez następne 5 lat. Ale jeśli zdecydujesz się na wolną nazwę domeny, to zostanie ona odnowiona automatycznie.

4. Możesz utworzyć subdomenę, jeśli chcesz

Jest to wielka zaleta dla Ciebie, jeśli zamierzasz zbudować swoją witrynę przy użyciu WordPress. W takim przypadku możesz utworzyć subdomenę dla swojej witryny, która będzie dla Ciebie bardzo łatwa w zarządzaniu.

Wskazówki dotyczące wyboru nazwy domeny

Jeśli planujesz zakup nazwy domeny, powinieneś sprawdzić, czy jest ona dostępna, czy nie. Możesz użyć wyszukiwarki, aby znaleźć dostępne nazwy domen, a następnie wybrać tę, która najbardziej Ci się podoba.

Można również zarejestrować nazwę domeny w lokalnym rejestratorze nazw domen. W takim przypadku otrzymasz bezpłatną nazwę domeny, ale wygaśnie ona po 6 miesiącach.

Jeśli chcesz kupić nazwę domeny, będziesz musiał uiścić opłatę. Jeśli chcesz wybrać wolną nazwę domeny, to nie będziesz musiał nic płacić, ale będziesz musiał ją odnawiać co roku.

Wnioski:

Jest oczywiste, że wybór nazwy domeny to poważna decyzja dla każdej witryny. Tak więc, przed podjęciem decyzji o zakupie nazwy domeny, należy sprawdzić, czy jest dostępny, czy nie, a jeśli jest dostępny, a następnie sprawdzić jego cechy.

Profesjonalny i skuteczny marketing internetowy dla małych oraz średnich firm, które chcą budować silną markę znajdziesz pod tym adresem https://www.4rtweb.pl