Jak zdobyć popularność w sieci?

paź 3, 2019 przez

Jak zdobyć popularność w sieci?

Internet zmienił nasz świat w bardzo dużym stopniu. Najbardziej widoczne jest to w naszym życiu prywatnym. Obecnie zamiast chodzić do kina oglądamy filmy na ekranie komputera. Zakupy w sieci zastępują nam wycieczki do galerii handlowych. W internecie szukamy już nawet drugiej połówki na resztę życia. Jednak zmiany te widoczne są także dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W czasach przed internetem pozyskiwanie klientów odbywało się za pomocą dawania ogłoszeń w prasie drukowanej. Metoda ta była bardzo droga i nieefektywna. Wymagała ciągłego ponawiania ogłoszeń bez żadnej gwarancji pozytywnego efektu.

Sklep, ogłoszenia, czy tylko strona internetowa?

Obecnie standardem jest już firmowa strona internetowa. Jej posiadanie powinny przemyśleć sobie osoby prowadzące jednoosobową działalność usługową. W wielu sektorach, takich jak na przykład usługi budowlane posiadanie strony nie jest jeszcze rozpowszechnione. W efekcie osoba, która zainwestuje w ten rodzaj promocji zyskuje ogromną przewagę konkurencyjną. Zbudowanie prostej strony internetowej jest możliwe samodzielnie. Wymaga ono jednak posiadania minimalnej wiedzy o funkcjonowaniu internetu i znajomości takich pojęć jak na przykład hosting czy bazy danych. Taka strona oparta na szablonach jednak często może nie odpowiadać naszym oczekiwaniom i sprawiać wrażenie nieprofesjonalnej.

 

Dlatego warto jej realizacje powierzyć doświadczonym projektantom. Trzeba też wiedzieć, że samo posiadanie strony internetowej to jeszcze nie wszystko. W internecie funkcjonują miliony stron, których nikt nie odwiedza. Aby uniknąć tego losu trzeba dostosować naszą stronę do wymogów pozycjonowania. Pozycjonowanie to zestaw procesów, które mają na celu przekonanie wyszukiwarki Google, że nasza strona jest wartościowa i przydatna dla internauty. Strony takie umieszczane są wyżej w wynikach wyszukiwania i zyskują większą popularność w internecie. Proces ten zaczyna się już na etapie projektowania strony. Trzeba zadbać o to, aby wszystkie znaczniki odpowiedzialne za tytuł, opis czy słowa kluczowe były uzupełnione we właściwy sposób. Osoba niedoświadczona może ten obszar zaniedbać. Równie ważna dla wyszukiwarek jest jakość treści na stronie. Ciekawym rozwiązaniem jest opcja prowadzenia bloga z fachowymi poradami. Dzięki takiemu blogowi możemy zyskać nie tylko przychylność wyszukiwarek, ale także rzesze stałych czytelników, z których wiele osób może w przyszłości stać się naszymi klientami.

Podobne