Które drony są zabawkami?

gru 6, 2022 przez

Które drony są zabawkami?

Drony są bezzałogowymi pojazdami latającymi, którymi sterujemy zdalnie. W tym wypadku korzystamy ze specjalnego pilota, a wbudowana kamerka w dronie daje wygodę i wiele możliwości. Nie każdy wie, które drony są zabawkami. Przed wyborem tego produktu trzeba dokładnie poznać tę kwestię. Przyjrzyjmy się temu, jak rozpoznać drona zabawkę i czym cechuje się ten pojazd latający. Co warto wiedzieć o dronach? Które drony są zabawkami? Gdzie znajdziemy ciekawe propozycje?

Kilka słów o dronach

Co ciekawe, pomysł stworzenia drona pojawił się w głowach ludzi wtedy, gdy bracia Wright pierwszy raz odbyli lot. W tamtych czasach nie było jednak tak dużych możliwości technicznych. Pierwsze drony stworzono w XIX wieku, jednak początkowo w niczym nie przypominały one tego, z czego korzystamy teraz. Wtedy były balonami, którymi nie można było sterować. Wykorzystywano zatem siłę i kierunek wiatru, aby osiągać pożądane efekty, Co ciekawe, działania wojska przyczyniły się do rozwoju tych pojazdów latających. Pojawiły się one w czasie trwania I oraz II wojny światowej, natomiast ich rozwój po 1950 mocno przyspieszył. Urządzenia szybko zostały zaadaptowane na potrzeby komercyjne. Teraz do wyboru mamy zarówno drony do profesjonalnych zastosowań, jak i zabawkowe modele. Dawniej były one kosztowne, dlatego użytkowały je jedynie firmy. Na szczęście miniaturyzacja sprawiła, że aktualnie każdy może skorzystać z mini-dronów. Mogą one służyć rozrywce, dając nam wiele radości.

Gdzie znaleźć ciekawe propozycje?

Gdzie znajdziemy drony różnego rodzaju? Ciekawa oferta czeka na nas w SNH DronesJest to centrum szkolenia pilotów dronów oraz sklep z dronami, który doskonale spełni nasze oczekiwania. W tym miejscu każdy znajdzie doskonałe jakościowo urządzenia, które jednocześnie bazują na atrakcyjnych cenach. Gdy nie wiemy, jakie sprzęt wybrać, skorzystajmy z pomocy specjalistów. Profesjonalna firma cały czas poszerza asortyment, dając nam wiele możliwości podczas korzystania z oferty.

Jak rozpoznać drona zabawkę?

Pamiętajmy o tym, że dron zabawka jest przeznaczony do zabawy dla dzieci poniżej 14 roku życia. Informacja o wieku jest podawana przez producentów dronów. Jeżeli w instrukcji obsługi drona, w opisie zasad bezpieczeństwa, eksploatacji lub w innym miejscu występuje informacja “od lat 14”, to wskazówka, że dron nie jest zabawką. Te kwestie są dokładnie określone w unijnej dyrektywie. Jest to tzw, dyrektywa zabawkowa, która ma zastosowanie do produktów przeznaczonych dla dzieci poniżej 14 roku życia.

Co jeszcze jest ważne? Warto wiedzieć, że drony zabawkowe (tak jak inne) mają etykietę identyfikacyjne klasy BSP. Jeśli mowa o zabawkach, jest to klasa C0. Jakie cechy może mieć dron zabawkowy? W tym wypadku urządzenie:

  • Może posiadać tryb podążania za stacją bazową
  • Może mieć kamerę
  • Waży (razem z obciążeniem) nie więcej niż 250 gram
  • Osiąga maksymalną wysokość nad punktem startu do 120 metrów
  • Osiąga maksymalną prędkość lotu na poziomie 19 m/s

Jak widać, te urządzenia mogą często przypominać oryginalne drony, użytkowane przez osoby dorosłe. Nic więc dziwnego, że dzieci uwielbiają zabawki tego typu. Mogą dzięki nim poznawać świat i uczyć się obcowania z nowinkami technologicznymi.

Proces wyboru zabawki drona dla swojego dziecka bywa sporym wyzwaniem. Zwróćmy uwagę na istotne parametry i bardzo dobrą jakość urządzenia. Na szczęście cenione marki zapewniają wiele propozycji, które sprostają potrzebom najmłodszych. Drona zabawkę można podarować dziecku na urodziny lub inną ważną okazję.

Kategoria: transport

Podobne

Tagi