Rośliny na niewielkiej przestrzeni

gru 21, 2019 przez

Rośliny na niewielkiej przestrzeni

Osoby, które chcą założyć ogród, ale nie mają zbyt dużej przestrzeni do dyspozycji, mogą mieć dylemat – czy założyć typowo ozdobny klomb kwiatowy, czy jednak lepiej skorzystać z okazji do posiadania własnych warzyw lub ziół?

Na najmniejszych działkach

Wiele zależy od tego, jaką powierzchnią dysponujemy. Naprawdę niewielka działka nie pozostawia wiele pola do popisu dla ogrodników i zorganizowanie na niej klombu z kwiatami, nie mówiąc już o ogródku warzywnym, może wprowadzić tam chaos. Zabierze też cenne miejsce potrzebne np. na podjazd dla samochodów. W takich wypadkach najlepszą ozdobą tak ograniczonej przestrzeni może być po prostu starannie przystrzyżona, dobrej jakości trawa i ewentualne krzewy lub rośliny ozdobne tuż pod samym ogrodzeniem – tam zazwyczaj sprawdzają się średniej wielkości iglaki lub niektóre rodzaje kwiatów znanych z klombów na skwerach i rondach miast.

Uprawa balkonowa

Jeśli pragniemy kolorowych kwiatów, możemy zadbać o ozdobienie balkonów. Wiszące doniczki to bardzo praktyczny wynalazek. Na nieco większych balkonach można zacząć myśleć nawet o warzywach. Nie będzie to ilość, która wystarczy na wykarmienie rodziny, ale satysfakcja z zebrania wyrosłych na słońcu pomidorków czy sałaty jest ogromna. Takie warzywa mają zupełnie inny smak. Porad na temat ogrodnictwa warto szukać w internecie – można tam znaleźć niejeden blog poświęcony uprawie roślin na niewielkich poletkach.