Soczewki kontaktowe

sie 22, 2019 przez

Soczewki kontaktowe

Jak wybrać soczewki

Soczewki kontaktowe powinny nosić osoby z wadą wzroku, nie zależnie od tego czy są to osoby krótkowidzące, czy dalekowidzące. Jeżeli nigdy nie nosiły okularów warto, by najpierw skorzystały z okularów, by oczy się przyzwyczaiły a dopiero potem założyły soczewki.
Mamy trzy rodzaje, miękkie, twarde oraz hydrożelowe.
Każdy z tych rodzajów różni się między sobą, dzięki czemu możemy je dostosować do swoich potrzeb oraz oczekiwań.
Twarde wykonywane są ze szkła organicznego
Miękkie wyprodukowane z miękkich materiałów
silikonowo–hydrożelowe- bardzo dobrze przepuszczające tlen
Niektórzy używają również takich, które zmieniają kolor oczu, nie tylko dla osób z wadą wzroku ale również dla takich, które po prostu chcą zmienić kolor.

Zdrowie. Podział na czas noszenia

Możemy je podzielić na przykład ze względu na czas noszenia.
Jednodniowe- są do użycia tylko jeden raz a po ich zdjęciu należy je wyrzucić. Jest to najzdrowsza oraz najbardziej higieniczna metoda, jednak również męcząca oraz kosztowna. Wiele osób korzysta z tej metody, jeżeli używa ich po raz pierwszy. Idealnie sprawdzają się jeżeli chcemy je tylko przetestować. Idealne są one również dla osób z alergiami.

Wielokrotnego użytku- Jak nazwa wskazuje możemy je używać wiele razy, jednakże przez określony czas. Należy je codziennie pielęgnować oraz dbać o dezynfekcje. Jest to dość uciążliwe, jednak gwarantuje to zachowanie zdrowego wzroku.
Jak widać jest wiele ich rodzajów, dzięki czemu każdy z pewnością wybierze idealne rozwiązanie dla siebie, które najbardziej pasuje do jego potrzeb.

Gdzie kupować ?

Jednym z najlepszych rozwiązań jest kupowanie ich przez sklep internetowy , jest to nie tylko wygodne ale również oszczędne, ponieważ często możemy się spotkać z licznymi promocjami oraz zniżkami, dzięki czemu możemy wiele zaoszczędzić. Jeżeli mamy wybraną i sprawdzoną markę, warto jest wybrać tą metodę. Sklep internetowy oferuje nam również szeroki wybór i różnorodność a zamówić możemy wszędzie, nie zależnie od tego gdzie się aktualnie znajdujemy. Oczywiście soczewki możemy zakupić również w innych miejscach, jednak ważne jest, by przed zakupieniem dokładnie przebadać wzrok, dzięki czemu będziemy mogli dobrać, takie które będą dla nas idealne oraz nie zniszczą naszego wzroku, tylko go polepszą.
Wiele osób najpierw wybiera takie, które najbardziej odpowiadają a później zamawia online, dzięki czemu nie tylko oszczędza czas ale również i pieniądze.

 

Podobne

Tagi