Strony przyjazne dzieciom, pomagają rozwijać i uczą nowych rzeczy.

sty 10, 2018 przez

Strony przyjazne dzieciom, pomagają rozwijać i uczą nowych rzeczy.

Wśród licznych osób, korzystających każdego dnia z internetu jest grupa młodzieży i dzieciaczków.
Obie grupy wiekowe, przeglądają internet z różnych powodów.
Jedni szukają w nich gier, kolorowanek lub innych form rozrywki, jak filmy czy bajki, inni zaś odwiedzają portale społecznościowe, szukają informacji odnośnie interesujących ich tematów czy publikują swoje prace, by wypromować się lub zarobić pierwsze pieniądze.
Niezależnie od powodu, dla którego każdego dnia przeglądają strony internetowe, należy pamiętać, że są oni również częścią internetu.
Z tego powodu, coraz więcej stron, przeglądarek czy portali, tworzy tak zwane strony przyjazne dzieciom.

Na czym polegają strony dla dzieci? Dlaczego warto przekonać dziecko do ich odwiedzania?

Strony przyjazne dla dzieci stworzone są z myślą o młodych użytkownikach, którzy narażeni są na niebezpieczeństwo w sieci.
Wynika ono z udostępniania i pobierania złośliwych oprogramowań, zainfekowanych plików czy sfałszowanych stron, na które może natrafić nasze dziecko, szukając ulubionej bajeczki czy informacji dotyczącej gry, którą próbują przejść.
Stworzono więc strony, które zawierają ważne i przydatne rzeczy, dla poszczególnych grup wiekowych, by mogli bezpiecznie korzystać z internetu.
Strony przyjazne dzieciom to między innymi telewizyjne kanały, programy do tworzenia prac, na przykład rysunki czy małe filmiki, z użyciem internetowego, prostego kreatora.
To również serwisy, na których nasze dzieci, mogą się rozwijać, ćwiczyć ortografię czy liczyć i rozwiązywać proste zadania matematyczne, co pomoże im osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w nauce.
Na tego rodzaju stronach, często organizowane są różne konkursy, dla danej grupy wiekowej.
To fantastyczny pomysł, na pielęgnowanie pasji naszego dziecka i zachęcania go do poznawania nowych dziedzin, ale również informacji dotyczących poszczególnych regionów, gatunków zwierząt czy roślin czy też historii.
Wśród licznych ankiet, które zostały przeprowadzone z odwiedzającymi takie strony dziećmi, zdecydowana większość podkreśla, że nauczyła się wielu, przydatnych rzeczy, zaś ich rodzice podkreślają, że strony są bezpieczne, proste i posiadają dużo przydatnych informacji i ciekawostek, które rozwijają ich dzieci.
Jeśli Twoje dziecko korzysta na co dzień z internetu, koniec nie sprawdź odwiedzane przez nie strony i zachęć, do odwiedzania typowych stron, dostosowanych do ich wieku i zainteresowań.
To pozwoli im na połączenie zabawy z edukacją.