Strony www wordpress

lut 23, 2022 przez

Strony www wordpress

Każda strona internetowa czy sklep lub blog oparte są o CMS, czyli system zarządzania treścią. Takich systemów jest wiele, jednak jednym z najbardziej popularnych jest WordPress. Czym jest to oprogramowanie i ile kosztują oparte na nim strony internetowe?

WordPress – co to jest?

WordPress to system zarządzania treścią, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Blisko 33 % stron www opartych zostało na tym systemie. Jest on darmowy, ale jego popularność wynika także z łatwości jego obsługi. Choć sam działa w oparciu o CSS, JavaScript, PHP oraz MySQL, nie trzeba znać tych języków, aby obsługiwać strony www. 

Wady i zalety systemu 

System ten jest niezwykle intuicyjny, a dzięki nieograniczonym perspektywom korzystania z gotowych szablonów i wtyczek, bez problemu możliwe jest tworzenie stron internet -owych dostosowanych do potrzeb danej branży i trendów w niej obowiązujących. Druga sprawa, to optymalizacja. System wordpress daje możliwość edycji tekstów i ich odpowiedniego sformatowania, wstawienia na stronę zdjęć, infografik i grafik czy linkowania do innych podstron. WordPress świetnie sprawdza się jako system jako system obsługujący tanie strony www, ale także blogi czy e-sklepy. Jest on darmowy, więc jest to świetne rozwiązanie dla osób, które stawiają na tanie strony internetowe

Z innej perspektywy, korzystając z wordpress należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Niezbędne jest zapoznanie się z zasadami zabezpieczenia stron opartych na CMSie. Warto wdrożyć certyfikat SSL, który to szyfruje i zabezpiecza stronę przed atakami hakerów. Równie ważne jest niekorzystanie z wtyczek pochodzących z nieznanych źródeł. Należy wiedzieć, że silnik wordpress dla szybkiego i sprawnego działania potrzebuje szybkiego hostingu, który usprawni pracę CMSa.

Popularność i możliwości system

Jak już zostało napisane, ponad 1/3 stron w Internecie opartych jest na WordPressie. Wiele liczących się marek korzysta z tego rozwiązania i nie tylko dlatego, że stawiają na tanie strony internetowe  CMS, taki jak opisywany, jest tzw. systemem open source, czyli pozwala on na wprowadzanie modyfikacji do kodu i dostosowywanie go do własnych potrzeb. Istnieje również możliwość integrowanie wordpressa do wielu programów biznesowych, tj.  MailChimp, OptinMonster, SEMRush. System też daje możliwość korzystania z darmowych opcji, tj. szablon, motyw czy plugin. A dodatkowo jest łatwy w użytkowaniu, uniwersalny i bardzo funkcjonalny. 

Ile kosztuje strona zbudowana na systemie WordPress?

Wszystko zależy od indywidualnego projektu. Tworzenie stron www opartych o darmowe rozwiązania, uwzględnia jedynie koszt hostingu i domeny. Koszt strony www wacha się w przedziale od 1500 do nawet 8 tys. zł za profesjonalnie wykonaną witrynę internetową