Zarabianie na wypełnianiu ankiet online. Czy to się opłaca?

mar 21, 2022 przez

Zarabianie na wypełnianiu ankiet online. Czy to się opłaca?

W Internecie często można znaleźć oferty wypełniania ankiet w zamian za pieniądze. Po uzbieraniu odpowiedniej kwoty zarobiona suma zostaje przelana na wskazane konto lub adres PayPal. Tylko jak to wygląda w praktyce?

Na czym polega wypełnianie ankiet online?

Ankiety internetowe kuszą swoimi propozycjami i możliwością łatwego zarobku bez wychodzenia z domu. Kto by nie chciał reperować w ten sposób swojego budżetu domowego?

Wystarczy podać kilka podstawowych danych o sobie (zazwyczaj jest to imię, kod pocztowy, wiek, średnie zarobki oraz pytania dotyczące gospodarstwa domowego). Po tym procesie na wskazany adres mailowy zostają wysłane powiadomienia o ankietach spersonalizowanych, które wystarczy wypełnić.

Ankiety bardzo się między sobą różnią i oferują zarobek w zakresie średnio od 10 groszy do nawet 5 złotych. Pieniądze za udzielenie odpowiedzi na pytania skupiające się na samochodach, urządzeniach domowych czy jakości produktów w sklepach? Pewnie. Tylko gdzie jest haczyk?

Ankiety internetowe w praktyce

Kiedy zacznie się wypełniać ankiety szybko można zauważyć pewną dość istotną niedogodność. Otrzymuje się wiele ofert i propozycji. Wypełnia się liczne formularze. Tylko po udzieleniu wszystkich odpowiedzi i wyrażeniu swojej opinii pojawia się problem w postaci informacji: “Przykro nam, ale nie spełnia Pan/Pani naszych wymagań”.

Tak w praktyce wyglądają spersonalizowane ankiety.

Na szczęście istnieje sposób, aby obejść tę nieprzyjemną trudność. Wystarczy znaleźć w Internecie klucz odpowiedzi do danej ankiety. W ten sposób można wypełnić ją według założeń autora i otrzymać wynagrodzenie.

Zarabianie pieniędzy na wypełnianiu ankiet

Tutaj przychodzi czas na odrobinę refleksji. Każda ankieta zawiera na początku czas potrzebny do jej uzupełnienia. W sytuacji, kiedy jest to około 3 do 5 minut, wynagrodzenie wynosi około 10 – 20 groszy. Do tego znalezienie właściwych odpowiedzi zajmuje kolejne 5 minut. Łącznie daje to 10 minut pracy, za które można otrzymać do 20 groszy. Zakładając, że otrzyma się 6 takich ankiet (choć zazwyczaj jest to jedna lub dwie) średni zarobek wynosi 60 groszy do złotówki na godzinę pracy.

Lepiej wygląda sytuacja w przypadku dłuższych ankiet wymagających 20-30 minut na uzupełnienie i 5 minut na znalezienie klucza odpowiedzi w Internecie. Tutaj można otrzymać już 5 złotych. Czyli blisko 10 złotych na godzinę pracy.

Chociaż brzmi to już całkiem nieźle, jeśli chce się jedynie dorobić w ten sposób w czasie wolnym, to przychodzi kolejna niespodzianka. Ilość ankiet. Niestety nie ma ich nielimitowanego zbioru, który można wypełniać w każdej wolnej chwili. Rozbieżność jest bardzo duża, ale mimo wszystko pojawiają się rzadko. Bardzo rzadko. Można śmiało założyć, że maksymalnie 5 w ciągu miesiąca.

Ile można zarobić na wypełnianiu ankiet?

Biorąc to wszystko pod uwagę z łatwością można dojść do wniosku, że na wypełnianiu ankiet nie można podreperować budżetu, a tym bardziej utrzymywać się w ten sposób.
Zakładając, że założy się konto w kilku serwisach oferujących ankiety online i będzie się poprawnie uzupełniać każdy otrzymany kwestionariusz kwota zarobku wyniesie ok. 300 do 500 zł… w skali roku. Istnieją zdecydowanie lepsze sposoby na poprawę swojej sytuacji finansowej, które również nie wymagają dużych zdolności ani wychodzenia z domu.