Jakie znicze kupić na Wszystkich Świętych?

lis 21, 2019 przez

Jakie znicze kupić na Wszystkich Świętych?

Już na długo przed świętem zmarłych w sklepach pojawiają się oferty zniczy w promocyjnych cenach. Czy warto je kupować, jakie znicze wybrać i ile kosztuje dobry znicz?

Jakość wykonania

Wiele osób odwiedza cmentarz tylko raz w roku – na Wszystkich Świętych. W pierwsze dni listopada porządkujemy groby, stawiamy na nich kwiaty i lampki. Te ostatnie potrafią być niemałym wydatkiem, dlatego oferty supermarketów i dyskontów z tanimi zniczami cieszą się dużym zainteresowaniem. Jeśli jednak przyjrzymy się bliżej tym produktom, może okazać się, że jakość ich wykonania nie jest najlepsza. Uwagę zwracają zwłaszcza plastikowe elementy, które bywają niedokładnie przycięte albo po prostu wyglądają… tandetnie. Jeśli dopłacimy kilka złotych w to miejsce będziemy mogli kupić znicz, którego nie będziemy musieli się wstydzić. Produkowane teraz znicze przypominają bardziej lampiony, mają stonowane dekoracje i solidną podstawę. Wystarczy dokupić do nich tylko co jakiś czas nowy wkład.

Ekologiczne podejście

Święto Zmarłych to okres, kiedy produkowanych jest wiele śmieci. Opakowania po kolejnych zniczach, stare znicze i wiązanki lądujące w koszu po sezonie… Dbając o naturę warto decydować się na takie rozwiązania jak wspomniane wcześniej znicze wielokrotnego użytku, z uzupełnianymi wkładami, a zamiast sztucznych wiązanek lepiej postawić na grobie np. chryzantemy w donicy.